Stowarzyszenie-Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari

GALERIA

Pożegnanie ppłk. w st. spocz. Mariana Palmąki

[Fot.: por. Kamila Kreis-Tomczak, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych]

25 września 2014 roku, na cmentarzu w Busku Zdroju ,pożegnano pułkownika w st. spocz. Mariana Palmąkę.
W uroczystości pogrzebowej - przeprowadzonej zgodnie z ceremoniałem wojskowym – obok Rodziny i Najbliższych, udział wzięła Podsekretarz Stanu w MON Pani Beata Oczkowicz. Koleżanki i Kolegów z Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari reprezentowali członkowie Zarządu Klubu VM: Pani płk w st. spocz. Danuta Gałkowa i Pan płk w st. spocz. Bronisław Maciaszczyk. W ostatnim pożegnaniu Kawalera Orderu VM uczestniczyli również Zastępca Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych ppłk Grzegorz Wtykło i przedstawiciele Garnizonu Kielce.
Żegnając płk. Mariana Palmąkę, Kompania Honorowa pod dowództwem por. Adriana Zająca wykonała salwę honorową, a orkiestra wojskowa z Krakowa odegrała utwór „Śpij kolego”. Ceremonią dowodził mjr Andrzej Szostak.

Odpoczywaj w Pokoju...

więcej

Wyróżnienia Medalem PRO PATRIA dla czlonków Klubu VM

[Fot.: Henryk Ratyna]

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych minister dr Jan Stanisław Ciechanowski wyróżnił medalem Pro Patria płk. Bronisława Maciaszczyka, Kawalera Orderu VM, członka Zarządu Klubu VM oraz współpracujących od wielu lat z Klubem VM członków wspierających: mjr. Włodzimierza Tryka i Lilianę Tryka, związanych zawodowo z resortem obrony narodowej od 30 lat i jednego z najstarszych stażem członka wspierającego Jacka Piłatowicza, syna byłego prezesa Klubu Vm ś.p. Zdzisława Piłatowicza.

więcej

75 rocznica bitwy o Mławę. Ppłk Stanisław Ślesicki - Gość Honorowy uroczystości

[Fot. Henryk Ratyna,
fotografie z pokazów pochodzą ze strony internetowej kuriermlawa.pl;
fotografia przedstawiająca St. Ślesickiego w towarzystwie Pana Ministra Stanisława Jana Ciechanowskiego prezentujemy za pośrednictwem (i za zgodą na korzystanie z materiałów informacyjnych) Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych]

Tegoroczne ochody 75. rocznicy bitwy pod Mławą trwały od 29 sierpnia do 1 wrzesnia. Rozpoczął je piknik militarny oraz inscenizacja nalotu bombowego na centrum miasta. 30 sierpnia, na polu bitwy w Uniszkach Zawadzkich, odbyła się rekonstrukcja bitwy z 1939 roku, jedyna w Europie inscenizacja organizowana na oryginalnych fortyfikacjach z II wojny światowej. Widowisko zorganizowane zostało po raz siódmy.
Honorowym gościem uroczystości był, jak co roku, uczestnik tej historycznej bitwy, pan ppłk w st. spocz. Stanisław Ślesicki, Kawaler Orderu Virtuti Militari, członek Klubu VM.

więcej
« poprzednia  7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 następna »